Ana Sayfa Gezi ve Seyahat İstanbul Sea Life Akvaryum (Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri, Ulaşım…)

İstanbul Sea Life Akvaryum (Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri, Ulaşım…)

5
0
İstanbul Sea Life Akvaryum (Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri, Ulaşım…)
İstanbul Sea Life Akvaryum (Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri, Ulaşım…)

istanbul sea life akvaryum istanbul sea life akvaryum

Ülkemizde o kadar çok ilki gerçekleştiren İstanbul Sea Life Akvaryum, detaylı içeriği ile okyanus yaşamını merak edenlerin tüm sorularına cevap bulmalarına asistan oluyor. Her yaş grubundan bireyin ilgisini çekecek şekilde tasarlanan tema alanları aracılığıyla öbür bir dünyanın kapılarını aralayan su altı cennetinde gezerken gözlem yapabilir, bol bol resim çekebilir ve en önemlisi deniz yaşamını korumak için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum Hakkında Bilgiler

Dünyanın 5. büyük akvaryumu, “Turkuazoo” adıyla 2009 yılında çözülmüş. Kurulumu 17 milyon Euro’luk bir bütçeyle gerçekleştirilen tesis açılmasından kısa zaman sonra Legoland, Madame Tussauds, The EDF Energy London Eye, Heide Park gibi birbirinden değerli markaların sahibi Merlin Entertainment bünyesine geçmiş.

istanbul sea life akvaryum gezilecek yerler

Tesis, 55.000 metrekarelik alan üzerine yerleşmiş. Su altı dünyasını her yaş grubundan bireye tanıtmayı amaçlayan akvaryumun içerisindeki tanklar toplam 8.000 metreküp su hacmine sahip. Bu layık, tesisi alanında Avrupa’nın en büyüğü haline getiriyor. En büyüğü 5 milyon litre su taşıyan tankların içerisinde 15.000’den pozitif canlı yaşıyor.

Engelli dostu tesiste çocuk oyun alanı, hediyelik eşya dükkânı, kafe gibi alanlara yer verilmiş. Keza kişisel araçları ile tesise gelenlerin kullanabilecekleri ayrıca kapalı bununla beraber açık bölüme sahip, 5.000 araçlık ücretsiz otopark bulunuyor.

Tesiste ziyaretlerin yanı sıra doğum günü kutlaması ve evlilik teklifi gibi özel etkinlikler de istek olması durumunda gerçekleştirilebiliyor. Özel günlere anlam katan hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiye visitsealife.com/istanbul/biletler/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum nerede ve nasıl gidilir?

istanbul sea life akvaryum nerede ve nasıl gidilir

Akvaryum, Legoland’i de bünyesinde barındıran Forum İstanbul Alışveriş ve Hayat Merkezi’nde faaliyet gösteriyor. Bayrampaşa’da yer alan tesise ister kişiye özel aracınızla isterseniz de toplu nakliye ile rahatça ulaşabilirsiniz.

Toplu taşımada otobüsü seçim ederseniz 32, 32A, 32M veya 32T numaralı hatları kullanabilirsiniz. Trafikte süre harcamak istemezseniz, tesise gitmek için metronun Atatürk Havalimanı-Yenikapı seferlerinden faydalanabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nda oturuyorsanız metrobüsle Merter’e gelerek ya da Marmaray ile karşıya geçtikten daha sonra Yenikapı’da inip, bu istasyonlardan metroya ücretsiz transfer yapabilirsiniz.

Şahsi aracınızla konforlu bir şekilde tesise ulaşmak istediğinizde ise tek yapmanız gereken TEM’in “Hal-Otogar” ya da E5’in “Otogar” çıkışlarını uygulamak. Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz lokasyon haritasını visitsealife.com/istanbul/yardimci-bilgiler/ulaşım-bilgileri/ adresinde bulabilirsiniz.

İstanbul Sea Life Akvaryum’un Bölümleri

istanbul sea life akvaryum hakkında bilgiler

İstanbul Sea Life gezisi sırasında 12 farklı temaya sahip alanı gezme olanağı bulabilirsiniz. Alanlar, özel tasarımları doğruca içerisindeki canlıların bütün hareketlerini rahatça gözlemlemenize imkân tanıyor.

Tema alanları içerisinde en görkemlisi, arasında Çekiçbaş, Kum Kaplanı, Gitar, Hemşire gibi 15 öbür türün bulunduğu 61 köpekbalığına ev sahipliği yapan Köpekbalığı Krallığı. Bilinçsiz avlanmadan dolayı birçok türü değil olma tehlikesiyle karşısında karşıya olan köpekbalıkları hakkında değerli bilgiler edindikten sonra yakın akrabaları vatozları görmeye gidebilirsiniz. Vatoz Koyu içerisinde sizleri Benekli Kartal, Diken Kuyruklu, Bal Peteği gibi çok sayıda cins bekliyor.

270°’lik panoramik görünüme sahip Okyanus Odası ile 83 metre uzunluğundaki Okyanus Tüneli ayrıca su altı yaşamını bütün detaylarıyla tahlil etmek aynı zamanda resim sürüklemek için tesis içerisindeki en ideal mekânlar. Bir De bu bölümlere haftanın kayıtlı gün ve saatlerinde giderseniz akvaryum sakinlerinin nasıl beslendiklerini öğrenebilirsiniz. Besin saatleri ile ilgili ayrıntı visitsealife.com/istanbul/kesfet/besleme-saatleri/ adresinde aktüel olarak paylaşılıyor.

istanbul sea life akvaryum ziyaret bilgileri

Sea Life geziniz esnasında Türkiye’nin özel sektöre ait birincil deniz kaplumbağası rehabilitasyon merkezini ziyaret etme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Kaplumbağa Hastanesi ve Kaplumbağa Dünyası bölümündeki uzmanlar, şirin canlılar hakkında ilginç bilgileri paylaşmak konusunda epeyce cömertler.

Kırmızı Karınlı Pirana sürülerini Yağmur Ormanı bölümünde görebileceğiniz tesiste resiflerdeki yaşamın ne kadar varlıklı olduğuna Tropikal Resifler alanında kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

Komplekste Denizanası Topluluğu, Palyaço Balığı Kasabası gibi tematik gözlem alanlarının yanı sıra özellikle küçük yaştaki bireylerin eğlenerek öğrenmelerini amaçlayan Kaya Havuzu, Kıskaçlılar, Fotoğraf Akvaryum isimli interaktif kısımlara da yer verilmiş.

İstanbul Sea Life Akvaryum Antre Ücreti 2017

istanbul akvaryum köpek balığı

Okyanuslardaki yaşamı gözler önüne seren tesisin ziyaret saatleri hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 olarak belirlenmiş. Davetli girişi kapanıştan 1 saat önce son buluyor.

Merlin Entertainments’a ast öteki tesislerde olduğu gibi İstanbul Sea Life bünyesinde de ziyaretçilere farklı alanlara yönlendirilmiş bilet uygulamaları sunuluyor. www.visitsealife.com/istanbul/biletler/ adresinden yapacağınız bütün online alımlarda %20 indirim fırsatından yararlanabileceğinizi bilet detaylarını vermeden önce belirtmek isterim.

Eğer 3 yaş ve altı çocuklara ücretsiz antre hakkı tanıyan tesise yapacağınız gezinizi tek günlük olarak planladıysanız, fiyatı 32 TL’den başlayan “Standart Bilet” uygulamasını veya “Aile Paketi” seçeneklerinden size en uygun olanı seçim edebilirsiniz. “Takvim Üyelikler”, su altı dünyasına meraklı bireylere 12 ay baştan başa özel etkinliklere katılım ve tesise hızlı giriş ayrıcalığı veriyor. Açılış fiyatı 90 TL olan yılık biletler ayrıca LEGOLAND Discovery Center İstanbul biletlerinde %20 indirim hakkından yararlanabiliyor.

istanbul sea life akvaryum nerede ve nasıl gidilir

Fiyat açısından en avantajlı tatbik ise ”Karşılıklı Biletler”. İstanbul Sea Life Akvaryum’un yanı sıra Madame Tussauds ve LEGOLAND Discovery Center’a antre hakkı tanıyan biletlerin fiyatları 50 ve 68 TL olarak emin. Keza “Süper Yıllık Üyelik” paketini satın alırsanız, 3 tesisi de 12 ay boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz.

Tesisi ziyarete gelen 10 kişi ve üzeri gruplara kapı fiyatı üzerinden %15 indirim uygulanıyor.

Son olarak şehirde gezip görülecek yerlerle ilgili bilgi almak isterseniz İstanbul gezilecek yerler başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Booking.com

Bir Cevap Yazın