Ana Sayfa Haberler İftara ne kadar kaldı? İşte 1 Haziran Cumartesi il il iftar vakitleri

İftara ne kadar kaldı? İşte 1 Haziran Cumartesi il il iftar vakitleri

3
0
İftara ne kadar kaldı? İşte 1 Haziran Cumartesi il il iftar vakitleri
İftara ne kadar kaldı? İşte 1 Haziran Cumartesi il il iftar vakitleri

2019 Ramazan ayına elveda demek üzereyiz. Dün gece bin aydan şanslı olan Kadir Gecesi, dualar ve ibadetlerle kavrama edildi. bununla birlikte 9 günlük Ramazan bayramı başlaması ile birlikte imkanı olanlar ya memleketlerine veya tatil beldelerine gittiler. Bu yüzden gidilen şehirde değişen iftar saati merak ediliyor ve Ramazan imsakiyesi araştırılıyor. Bulunduğunuz şehre kadar iftar vakti ve Ramazan imsakiyesi arayanlar için, haberimizde hazırladığımız temas ile şehrinizde iftara kaç saat kaldı görebilirsiniz. aynı zamanda şehrinize ait Ramazan İmsakiyesi 2019 tablosuna bakabilirsiniz. İşte Diyanet’in verilerine göre hazırlanan 1 Haziran Cumartesi il il iftar vakitleri…

İftara Ne Kadar Kaldı? (2019 Ramazan İmsakiyesi)

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2019 Ramazan Bayramı, 4 Haziran Salı günü başlıyor, 6 Haziran Perşembe günü sona eriyor. 3 Haziran Pazartesi günü, bu senenin son Ramazan orucunu tutacağız. 4 Haziran Pazartesi sabahı ise bayram namazı eda edilecek. Bu senenin Ramazan Bayramı takvimi şu şekilde;

03 Haziran 2019 Pazartesi Ramazan Bayramı Arefesi

04 Haziran 2019 Salı Ramazan Bayramı (1.Gün)

05 Haziran 2019 Çarşamba Ramazan Bayramı (2.Gün)

06 Haziran 2019 Perşembe Ramazan Bayramı (3.Gün)

BAYRAM NAMAZININ ÖNEMİ

Bayram mutluluk günü demektir. Topluca kılınan bayram namazları müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin güzel bir göstergesidir. Bayramlar müslümanların birbirine yaklaştıran, dargınlıkları ortadan kaldıran, kardeşlik duygularını kuvvetlendiren önemli günlerdir. Bayramlar, Allah’ın mü’min kullarına birer ziyafet günleridir.

Müslümanların yılda iki dinî bayramı vardır:

1) Ramazan Bayramı.

2) Kurban Bayramı

Bayramın sözcük anlamı; mutluluk ve ortak bir olguyu beraber kutlamaktır. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramının birinci gününde sabahtan saatlerinde cemaatle bayram namazı kılınır. Bayram namazı baştan sona, çoğu Müslüman bir araya kazanç. Namazın arkasında cami bahçesinde cemaat bayramlaşır. Bu Vesile Ile toplum aralarında birlik ve beraberlik olgusu güçlenir.

Bayramlar sevinç günlerimizdir. Bayramlarda ziyaretler yapılır ve hediyeler verilir. Dargınlar barışır. Millet arasında sevgi ve saygı bağları kuvvetlenir. Müslümanlar bayramlara Ulu Allah’ı anarak ve şükrederek başlarlar. bu nedenle bayram günü erkenden kalkarak topluca namaz kılmak için camileri doldururlar. Bayramın birincil sevinci ve coşkusu camilerde yaşanır.

İftara ne kadar kaldı? İşte 1 Haziran Cumartesi il il iftar vakitleriBir Cevap Yazın