Ana Sayfa Haberler Politik şiddet sigortasının karışık dünyasına girmek

Politik şiddet sigortasının karışık dünyasına girmek

3
0
Politik şiddet sigortasının karışık dünyasına girmek
Politik şiddet sigortasının karışık dünyasına girmek

Politik şiddet sigortasının karmaşık dünyasına atılma

10.000’den artı terörist hamle gerçekleşti Her sene dünya çapında, uluslararası kuruluşların personeli, varlıkları ve faaliyetlerini tehlikeye sokmak. Günümüzün kompleks jeo-politik ortamında, siyasi risk, siyasi güç, savaş ve terör olayları artık Orta Doğu, Afrika ve Güney Amerika bölgeleri gibi bir harita üzerinde gösterilememektedir. Bu hak bölgelerinin yüksek tehlikeli kalmasına rağmen, terör tehdidi bundan böyle küresel bir tehlikedir ve bütün çok uluslu kuruluşların radarlarında sahip olması gereken bir şeydir.

Milletlerarası kuruluşlar, çalışanlarını ve çalışanlarını korumak için sigorta satın alabilirler. siyasal tehlike, siyasi kuvvet, savaş ve terör tehlikesine aleyhinde operasyonlar. Sigorta seçenekleri, mevcut poliçelere teminatın uzatılması veya egemen sigorta ürünleri olarak satın alınabilir – uygunluğu kuruluşların ve faaliyet gösterdikleri ülkelerin özgün risk profilleri civarda ölçülebilir.

Global sigorta çözümleri sağlayıcısı Clements Worldwide, 70 yıldan uzun süredir çatışma bölgelerinde yer alan işletmelerle çalışarak sivil rahatsızlık risklerine aleyhinde koruma karşılamak için özel kapsama alanı sağlayan kuruluşlar sağladı yağma, ayaklanma, savaş ve terörizm.

“Savaş ve terörün ele alındığını söyleyen birçok politika gördüm, fakat politik riskle ilgili diğer hiçbir tehlikenin ele alınmadığını gördüm. Uluslararası bir örgütün terörizm kapsamını içeren bir politikası varsa, fakat isyan, grev, sivil hengâme veya diğer siyasi yönden güç türlerini kapsamıyorsa, ülkeye alt olarak başarılı bir iddiada bulunmak için mücadele edebilirler. Çalışıyor.

“Müşteriler için zorluk, bu tehlikeleri herkesin öbür şekilde tanımlamasıdır. Bu, sigorta brokerlerinin, bir kurumun faaliyet gösterdiği ülke veya ülkeler için fiili kapsamı için dürüst dilde olmalarını temin etmek için müşterilerin politikalarını teftiş etmelerini sağlamalıdır. İki ülkenin de aynı riskleri paylaşmadığından, brokerlerin araştırması lüzum Müşterilerinin nereye gittiğini ve hangi benzersiz risk faktörlerinin bu alanlarla ilişkili olduğunu. Mesela, Suriye gibi bir yerde terörizm riski yüksek kalırken, bazı Afrika adalet bölgeleri sivil tedirginlik riski altındadır (bilhassa seçim süreleri baştan başa) ve brokerların buna uyması gerekiyor. ”

Bhargava’nın belirttiği gibi, bir ülkenin iç terör olarak tanımladığı, bir diğeri siyasi tedirginlik, bir ülkenin ayaklanma olarak tanımladığı, bir diğeri sivil huzursuzluk olarak tanımlayacağı belirtildi.

Herhangi bir karışıklığı tamir etmek ve muhtemel kapsama ihtilaflarını ortadan uyandırmak için, Clements Worldwide müşterilere, tüm tehlikeleri kapsayan ve her bir tehlikeyi dobra dobra tanımlayan, politika sahiplerinin politikalarının nasıl tepki verdiğini anlamalarını karşılayan bütün bir politik şiddet politikası satın alma seçeneği sunar.

Bhargava, Sigorta Şirketine “Müşterilerimizin çıkarları için uygunsa, bütün politikayı tüm politik zor tehlikeleri karşılanmak üzere tam bir limitle satın almalarını önereceğiz” dedi. “Müşterilere herhangi bir tehlikeyi ortadan kaldırmalarını önermiyoruz, ayrıca belirtilmiş bir tehlikede değişim yapmalarını ya da daha yüksek limitler bulunmalarını önermiyoruz. Bunun nedeni, kapsama esnekliğine sahip olmalarını istiyoruz, bu nedenle bir durum meydana gelirse, iddia herhangi bir siyasi zorlama kriterinin altına girebilir.

“koskocoman sivil toplum kuruluşları ve destek kuruluşları ile çalışıyoruz. çalışanların ve varlıkların fazla sayıda yüksek tehlikeli alanda olması. Onlar için, tüm konumlarını kapsayan bir politika satın almalarını öneriyoruz. Bu çok daha ekonomiktir şu sebeple yüksek riskli ve düşük tehlikeli ülkeler arasındaki risklerini paylaşabilirler. Bazen alıcı sadece bir ülke için kapsama istediklerini hissedebilir ve bu durumda oranlar bir battaniye politikasından çok daha yüksek olma eğilimindedir. ”

Kuruluşların potansiyel olarak daha düşük bir prim oranı olmak için yapabilecekleri başka bir şey de gelişmektedir. kriz ve umulmadık koşul planları.

Politik kuvvet sigortası poliçeleri ancak yıkıcı bir olayın ardından çok şey yapabilir. Bundan sonra, bir organizasyonun, durum sonrası kaosu ortadan kaldırmak için seferber edebileceği bir acele şart planına sahip olması şarttır. Bu, tüm çalışanların nereye yerleştirileceğini iyi anlamak gibi basit önlemleri içerir, bu nedenle bir olayın böyle bir eylemi adalet etmesi durumunda ivedi bir tahliyenin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi gerekir.

“Komisyoncuların milletlerarası operasyonları olan müşterilere çok sayıda soru sorması gerekir. risklerini bütün olarak kavramak için – ve müşteriler ara sıra birazcık sıkılmış hissedebilirler ”dedi. “Yüksek riskli ülkelerde etkinlik bildiren sigortalılar için, brokerlerin ve sigorta şirketlerinin bu zor soruları sorması yaşamsal tartma taşımaktadır, bu sebeple risklerin açık bir şekilde anlaşılması sadece talep sahibine poliçe sahiplerine menfaat sağlayabilir.”

Dürüst teknoloji ortağı Sigortacıların pazar zorluklarına dayanmalarına asistan olabilirler

Baş etkenlerin ortasında alakalı kalabilmek için sigorta şirketlerinin ayıyı aşmaları gerekmiyor – rakiplerini geride bırakmaları gerekiyor

Karmaşık dünyasına girmeleri gerekiyor Politik zor sigortası

Bu kilit meseleler söz konusu olduğunda, müşterilerin verilen teminatı almaması gerekiyor.

BIBA yeni başkanını açıkladı

Yeni NED’in de duyurulması Manchester konferansının bir parçası olarak yapılmıştır

.

Bir Cevap Yazın