Ana Sayfa Teknoloji Samsung’dan 5x zum müjdesi

Samsung’dan 5x zum müjdesi

9
0
Samsung'dan 5x zum müjdesi
Samsung'dan 5x zum müjdesi

Kamera alanında rakiplerinin ardındaki kalmak istemeyen Samsung, telefonlarında kullandığı kamera teknolojisin geliştirmek için çalışıyor. Samsung Electro-Mechanics’in duyurusuna kadar işyeri, 5x optik zum kamera modülünün toplu üretimine başladı.

Tesla kaza raporu yayınlandı

Bu duyurunun arkasından doğal olarak bu kameranın başlangıçta hangi telefonda kullanılacağı merak edilmeye başlandı. Sadece 5mm kalınlığındaki 5x modül, telefonun gövdesine yerleşiyor. Modül eğer telefonun ardından çıkıntı yapmayacak biçimde kullanılabilirse, bu manâlı bir adım olacak. Yeni modül bunun için lensleri “alt” yerleştiriyor ve periskop mantığıyla çalışıyor.

Yeni teknolojisi Galaxy Note 10’da görme ihtimalimiz var. Ama meşhur sızıntı hesabı @UniverseIce’a tarafından 2019’un ikinci yarısının “en becerikli” telefonu Galaxy Fold ya da Galaxy Note 10 olmayacak. UniverseIce herhangi bir anahtar sözcük vermiyor ve “yalnızca bekleyin” demekle yetiniyor.

Samsung’un yeni teknolojileri önce orta seviye telefonlarda denemeye başladığını biliyoruz. “Delinmiş” ekran başlangıçta Galaxy S10’da yok, Galaxy A8s’te kullanılmıştı. Dolayısıyla bu kamera modülünü ilk kullanan telefon da Galaxy Note 10 olmayabilir.

Önceki HaberPixel 3a ve 3a XL, Tesadüfen Kapanıyor Sonraki HaberJaponya’da Telefon Numaraları Tükenmek Üzere

Bir Cevap Yazın