Ana Sayfa Otomobil Tesla Model S ve Jaguar I-Pace kullandık! (vLog)

Tesla Model S ve Jaguar I-Pace kullandık! (vLog)

12
0
Tesla Model S ve Jaguar I-Pace kullandık! (vLog)
Tesla Model S ve Jaguar I-Pace kullandık! (vLog)

Elektrikli otomobillerin ayrıca özellikleri gelişmeye devam ediyor, bununla beraber bu otomobillere olan ilgi, kullanıcı sayıları da tüm dünyada artmaya devam ediyor.  Katıldığımız etkinlikte en iddialı elektrikli otomobillerden Tesla Model S ve Jaguar I-Pace modellerini kullandık ve deneyimlerimizi sizlerle paylaştık. Ayrıca hazırladığımız vLog’da, elektrikli otomobil kullanıcılarıyla da deneyimlerini konuştuk. Avusturya’dan Türkiye’ye Tesla Model S ile gelen Metin abinin yaşadığı kazayı ve o kadar çok bambaşka deneyimlerini de videoda konuştuk.

Dilerseniz lafı fazla da uzatmadan, sizleri bu keyfli vLog’umuzla baş başa bırakalım. iyi seyirler…

Etkinlikte neler oldu?

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) tarafından başlatılan girişimle ve otomobil firmalarının desteğiyle bildiri edilen 20 Nisan Elektrikli ve Hibrid Sürüş Haftası, İstanbul Göktürk’te düzenlenen özel bir açık hava etkinliğiyle kutlandı. İki gün baştan başa devam eden etkinliğe araba sektörünün birbirinden önemli markaları ve 1500’ün üstünde ziyaretçi katıldı.

BMW, Jaguar, Lexus, Renault, Tesla, Toyota gibi markalara ait 20’den pozitif elektrikli ve hibrid araç, iki gün süren etkinlik her tarafında kullanıcılar kadar deneme edildi. Etkinlikte birbirinden farklı özelliklere sahip araçların yanı sıra mikro grid uygulaması adı verilen ve enerjisini paneller vasıtasıyla güneşten alıp elektriğe dönüştürerek araçların şarj edebilmesini sağlayan inovatif sıkıntı istasyonları da tanıtıldı. Göktürk’teki Kemer Country Club Orman Evi’nde, doğanın içinde sıfır emisyon ve sıfır gürültü ile yapılan etkinlik aynı zamanda, 20’den pozitif otomobil ile yapılan en sessiz sürüş etkinliği oldu.

Tesla, İstanbul’u 5 defa turladı

Elektrikli ve Hibrid Sürüş Haftası’na katılan modellerden en çok ilgiyi görenlerden biri de Avrupa’nın en çok satan elektrikli aracı olarak kabul edilen Tesla’nın Türkiye’ye birincil kez bir test için gelen Model 3’ü oldu.

Araba meraklıları Tesla Model 3’ü sınamak için uzun kuyruklar oluşturdu. Kullanıcılar yaptıkları testlerle Tesla’ya bütün puan verdi. Bambaşka modellerden 5 adet Tesla aracının katıldığı ve iki gün boyunca devam eden deneme sürüşlerinde 2 km’lik parkurda 1000’den artı kilometre yapıldı. 2019 yılında Avrupa’da yılın otomobili seçilen Jaguar I-Pace ve 2019 yılında Türkiye’de yılın otomobili unvanına sahip olan Toyota Corolla Hibrid modelleri de otomobil kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği araçlar oldu.

Kullanıcıları araçların menzil ve çok miktar özelliklerini merak ediyor

Etkinliğin araba kullanıcılarının elektrikli ve hibrid araçları deneyimleme konusunda güzel bir fırsat sunduğunu bildiren TEHAD Başkanı Berkan Bayram, elektrikli ve hibrid araçlara gösterilen ilgiden hoşnut olduğunu söyledi. 2 günlük etkinlik süresi her tarafında 1500’ün üstünde katılımcının ve 55’cilt pozitif basın mensubunun etkinliği ziyaret ettiğini ifade eden Berkan Bayram; “Türkiye’de ilk kere gerçekleştirilen Elektrikli ve Hibrid Sürüş Haftası’na araba meraklılarının gösterdiği alaka bizi oldukça hoşnut etti. Hemen Şimdi elektrikli ve hibrid araçlarla tanışmamış kullanıcılar, birincil defa bu etkinlikte araba devlerinin araçlarını test etme ve bilgi edinme fırsatı buldu. Bundan Böyle hepimizin bildiği gibi dizel motorlar son yıllarını yaşıyor. Kısa bir süre daha sonra dizel motor üretiminin yerini adamakıllı elektrikli ve hibrid araçlar alacak. Dolayısıyla bunun farkında kullanıcılar şimdiden “hangi modeli neye göre almalıyım?” sorusunu sormaya başladı. Özellikle elektrikli araçlarda herkesin merak ettiği soru ne dek menzile sahip olduğu ve kaç saatte şarj olabildiğidir. Pil teknolojilerindeki gelişmeler, çok miktar istasyonlarının sayısı, araçların nasıl sıkıntı olduğu gibi birçok soruya kullanıcılarımız düzenlediğimiz etkinlikte yanıt bulabildi ve uygulamalı olarak deneyimleme fırsatı buldu. Tam şarjla 400 km üstünde yol yapabilen ve sadece 6 liraya 100 km yol gidebilen araçlar herkesin ilgi odağı oldu. Oysa araçların pratikliği ve neşe saçan bir sürüş sunabilmesi en fazla kadın kullanıcıların beğenisini topladı.” dedi.

20’den artı araçla yapılan en sessiz etkinlik oldu

Otomobilin devlerinden BMW i3s, Jaguar I-Pace, Tesla Model S, Tesla Model 3, Toyota Corolla Hibrid, Toyota C-HR Hibrid, Renault Zoe ve Lexus RX450h gibi marka ve modellerin aniden fazla araçla katıldığı faaliyet 20’den artı araca karşın en çevreci ve en gürültüsüz faaliyet oldu.

Bir Cevap Yazın