Ana Sayfa Otomobil Yeni Golf’ü yazılım vurdu

Yeni Golf’ü yazılım vurdu

8
0
Yeni Golf'ü yazılım vurdu
Yeni Golf'ü yazılım vurdu

Volkswagen’in en kayda değer modellerinden Golf’ün sekizinci neslini Eylül ayında Frankfurt Motor Show‘da tanıtması bekleniyordu. Ama şu anda, VW’nin kompakt otomobil modelinin başının yazılım ile dertte olması nedeniyle bu durum değişecek gibi görünüyor.

Tesla, otoparkta alevler içinde!

Yazılım meseleleri, sekizinci tür VW Golf’ün tanıtım etkinliğinin tarihinin değiştirilmesi için yeterli oldu. Automotive News Europe, Shanghai Motor Show‘da idare heyeti üyesi Jürgen Stackmann ile bir görüşme yaptı. Stackmann, ANE’ye yaptığı açıklamada, “Gelecekte ürünler için son derece manâlı bir bölge olan yazılımın bizim için ciddi bir sorun olduğu gerçeğini hiçbir süre saklamamıştık.” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Önümüzde bitirmemiz gereken ödevler var ve teknik takımlar ağır zorlama altında çalışıyor.”

ANE’nin raporu, havadan (OTA) yazılım güncellemelerini almanın fazlasıyla süre aldığını vurgulamakta. Bu yeni nesil araç güncellemesi, bir otomobil üreticisinin fiziki bir güncelleme için satıcıya geri dönmesini dilemek yerine yamaları ve olasılıkla yeni özelliklerin ilk elden bir araca iletilmesini sağlayacak. Stackmann, gecikmeye niçin olan belirtilen durumlar hakkında sorulan sorulara dair olarak bilhassa dağıtılmış pazarlarda OTA güvenliği ve homologasyon gereksinimlerine uyarı çekiyor.

Stackmann ANE’ye yaptığı açıklamada, “sonradan bir araca içerik ekliyorsunuz ve bu da bu süreçleri anlatmak için alıcı onaylama ajansları ile birlikte çalıştığımız bir alan. Bu da onlar için yeni.” ifadelerini kullandı.

Fakat Volkswagen için problemler bununla bitmiyor. Uzmanlar, sorunların sekizinci nesil Golf’ün üretiminin başlangıcını da etkileyeceğini bahis ediyor. Alman gazetesi Der Spiegel, bu ayın başlarında VW’nin planlandığı gibi bu sene 80.000 Golf yapmak yerine yaklaşık 10.000 araç üretmeyi hedeflediğini bildirdi. VW, Der Spiegel’e yaptığı açıklamada atılan bu adımı onayladı ama yine de otomobil üreticisi, gelecek yılın 24 Şubat ya da daha yakın bir tarihinde, Avrupa’da kalanları takip etmek üzere Almanya’da satışta olan otomobilleri elden çıkarmayı hedefliyor. ABD, Avrupalıların peşinde takriben bir yıl daha sonra çoğunlukla yeni bir Golf modeline kavuşabiliyor.

Volkswagen, Frankfurt’ta sergilenecek yeni Gold modeli yerine ise ANE’nin bu Mart ayında bildirdiği ID elektrikli hatchback’in imal versiyonunu ortaya çıkaracak. Neo olarak da adlandırılan ID, Avrupa’nın Volkswagen’in yeni tamamen elektrikli mahsul grubuna yaptığı birincil tescil olacak. ABD’de ise bu iftihar ilk olarak ID Crozz Crossover’a gidecek..

Önceki HaberOnePlus 7 Pro, 3 Kamerasıyla Onaylandı  

Bir Cevap Yazın